На 08.05.2026 г. в ПГ „Васил Левски“ се проведе обучение на тема „Превенция на агресията и тормоза в училище“, в което участваха 8 педагогически специалисти. Обучението се реализира по проект BG05SFPR001-1.010-0006-С01 „Апостоли на добротата“ по процедура BG05SFPR001-1.010 „Превенция и предотвратяване на тормоза и насилието и намаляване агресията в училищата“, финансиран по Програма „Образование“ 2021 – 2027. По време на обучението бяха обсъдени добри практики и ефективни подходи за създаване на позитивна и подкрепяща училищна среда, насърчаваща уважението, толерантността и добрата комуникация между ученици, учители и родители.
Вярваме, че чрез съвместни усилия можем да изградим училище, в което всяко дете се чувства сигурно, прието и подкрепено.
Обучение на тема: „Превенция на агресията и тормоза в училище“
